close
Премиера
 
Чести прашања

1. Што е HBO?
2. Дали HBO и Cinemax каналите имаат превод на македонски јазик?
3. Дали се прикажуваат реклами на HBO и Cinemax каналите?
4. Што е HBO 2?
5. Што е HBO 3?
6. Што е Cinemax?
7. Што е Cinemax 2?
8. Кога Cinemax ќе биде достапен во Македонија?
9. Што е HBO On Demand?
10. Што е HBO HD?
11. Дали HBO и Cinemax каналите се достапни во висока резолуција (HD)?
12. Кога HBO HD каналите ќе биде достапни кај мојот оператор?
13. Дали HBO каналите се достапни со Dolbi Digital 5.1 звук?
14. Што е HBO GO?
15. Кога услугата HBO GO ќе биде достапна во Македонија?
16. Прикажувате ли некои од филмските наслови во 3-Д техника?
17. Како можам да ги следам каналите на HBO?
18. Што доколку мојот оператор ги нема каналите на HBO во својата понуда?
19. Кај кои оператори е достапен HBO?
20. Како можам да дознаам кои оператори ми се достапни?
21. Можам ли да ги следам каналите на HBO преку сателит?
22. Што добивам со претплата на HBO?
23. Колку изнесува претплатата на каналите на HBO?
24. Како можам да се претплатам на каналите на HBO?
25. Можам ли да се претплатам само на HBO, без основниот пакет?
26. Зошто филмовите се повторуваат?
27. Потребни ми се повеќе информации за да можам да ве контактирам.

 

Што е HBO?

HBO е главен канал на HBO пакетот на кој можете да гледате ексклузивни премиери на најнови холвиудски блокбастери, врвни серии, контроверзни документарци и спектакуларни концерти. HBO емитува програма 24 часа дневно и сите главни HBO оригинални серии се достапни во исто време со американската премиера.

Дали HBO и Cinemax каналите имаат превод на македонски јазик?

Да, сите наши канали имаат македонски превод.

Дали се прикажуваат реклами на HBO и Cinemax каналите?

Не, не прикажуваме реклами на нашите канали.

Што е HBO 2?

HBO 2 го замени каналот HBO Comedy. HBO 2 e канал кој донесува широк избор на програмски содржини за целото семејство. Во текот на денот, најмладите ќе уживаат во семејни филмови и детски содржини, додека во вечерните часови на распоредот се комедии, трилери, акциони и драмски наслови за сечиј вкус.

Што е HBO 3?

HBO 3 e потполно нов канал, посветен на серии во ударен термин. Уживајте во култни серии кои го редефинираа жанрот и станаа дел од културата или заедно со милиони гледачи следете ги новите серии препознатливи по HBO квалитетот и посебност. Освен најбараните хитови од американската HBO продукција, новиот канал донесува и популарни серии на други студија, како и серии од HBO Europe продукцијата. Програмата е дополнета и со внимателно одбрани филмски наслови кои се прикажуваат во текот на денот или во доцните вечерни часови.

Што е Cinemax?

Cinemax е одважна, поинаква и интелигентна филмска програма која се фокусира на класика, култни филмови, евергрини, како и меѓународни и европски сензации од филмските фестивали. Филмската програма на Cinemax прикажува врвни актери и режисери во неповторливи приказни, а гледачите уживаат во разновидна програма со шокантни „треш“ наслови, трилери, хорори и серии.

Што е Cinemax 2?

Cinemax 2 ја емитува истата програмска содржина како и Cinemax, но 24 часа подоцна со што гледачите имаат повеќе време за следење на омилените филмови и серии.

Кога Cinemax ќе биде достапен во Македонија?

За воведување на каналот Cinemax, операторите треба да исполнат минимални деловни и технички предуслови. Ви предлагаме да го контактирате својот оператор и да прашате за можноста за воведување на каналите Cinemax и Cinemax 2.

Што е HBO On Demand?

HBO On Demand е услуга на видео на барање која на претплатниците им овозможува самите да одберат кога сакаат да ги погледнат содржините на HBO. И тоа колку пати сакаат, 24 часа дневно, седум дена во неделата. Секој месец, HBO On Demand нуди најмалку 500 часа хит филмови и најдобри серии до кои претплатниците имаат негораничен пристап во текот на тој временски период, а нови наслови се додаваат секоја недела.

Што е HBO HD?

HBO HD е тв канал од семејството на HBO канали кој прикажува идентична програма како и HBO, но во висока резолуција (HD) и со Dolby Digital 5.1 квалитет на звук. И HBO HD е во целост локализиран на македонски јазик.

Дали HBO и Cinemax каналите се достапни во висока резолуција (HD)?

HBO и Cinemax каналите се достапни во висока резолуција и во целост се локализирани на македонски јазик.

Кога HBO HD каналите ќе бидат достапни кај мојот оператор?

Нашата цел е да овозможиме сите наши HD канали да им бидат достапни на сите HBO претплатници кај сите оператори. За воведување на нашите HD канали, операторот треба да исполни минимални деловни и технички предуслови. Ви предлагаме да го контактирате Вашиот оператор и да го прашате за можноста за воведување на HBO и Cinemax HD каналите.

Дали HBO каналите се достапни со Dolby Digital 5.1 звук?

Да, Dolby Digital 5.1 звукот е достапен како опција кај повеќето наслови кои ги прикажуваме.

Што е HBO GO?

HBO GO е интернет услуга на видео на барање која им е достапна на претплатниците на HBO кои имаат широкопојасна интернет врска. HBO GO нуди повеќе од 2800 наслови: најдобри филмови, најнови серии, оригинална продукција на HBO, документарни филмови, концерти и култни серии на HBО. Сето тоа е достапно на вашите лаптоп компјутери, iPhone, iPad или Android телефони и таблети како и некои модели на Sаmsung и LG Smart телевизори, кога било, каде било и колку пати и да посакате - 24 часа на ден, седум дена во неделата. Содржините на HBO GO се освежуваат неколку пати неделно. Притоа, се отстрануваат најстарите наслови, а на нивно место доаѓаат нови. Повеќето наслови од HBO оригиналната продукција се достапни трајно, без временско ограничување. Покрај секоја програмска содржина можете да пронајдете и датум до кога е достапен насловот на HBO GO.

Кога услугата HBO GO ќе биде достапна во Македонија?

Нашата цел е да овозможиме услугата HBO GO да бидe достапнa на сите HBO претплатници кај сите оператори. За воведување на нашата услуга HBO GO, операторот треба да исполни минимални деловни и технички предуслови. Ви предлагаме да го контактирате Вашиот оператор и да го прашате за можноста за воведување на HBO GO услугата.

Прикажувате ли некои од филмските наслови во 3-Д техника?

Иако некои од филмовите кои ги прикажуваме на нашите канали во својот наслов имаат додаток 3-Д, сите филмови ги прикажуваме исклучиво во 2-Д техника.

Како можам да ги следам каналите на HBO?

HBO е достапен на корисниците на кабелски, IPTV и сателитски платформи во Македонија. Ве молиме обратете се до вашиот оператор за можности за претплата на каналите на HBO.

Што доколку мојот оператор ги нема каналите на HBO во својата понуда?

Ви предлагаме да го контактирате вашиот оператор и да го запрашате за можности за воведување на каналите на „HBO“.

Кај кои оператори е достапен HBO?

Кликнете тука за повеќе информации.

Како можам да дознаам кои оператори ми се достапни?

Ве молиме посетете ја веб страницата на операторот за да проверите дали нивните услуги се достапни и нa вашата локација.

Можам ли да ги следам каналите на HBO преку сателит?

Каналите на HBO можете да ги следите и преку сателит. Ве молиме кликнете тука за повеќе информации.

Што добивам со претплата на HBO?

Добивате 24 часа филмска програма дневно, седум дена во неделата. Сите филмови на HBO се преведени на македонски јазик. На HBO нема реклами, а филмовите започнуваат и завршуваат на време. Секој месец HBO ви носи 20 премиери на вашите мали екрани. Вкупно, во текот на месецот, ќе можете да погледнете околу 150 филмови. Сите претплатници на HBO можат да ги следат и HBO 2 и HBO 3 без дополнителна надокнада. Значи, ќе можете да уживате во три канали, HBO, HBO 2 и HBO 3, за иста цена на претплатата.

Колку изнесува претплатата на каналите на HBO?

Цената на претплатата зависи од видот на пакетот и понудата на операторот. Ве молиме, обратете се на вашиот оператор за повеќе информации околу претплатата на HBO.

Како можам да се претплатам на каналите на HBO?

Претплатата на HBO се остварува преку договор со вашиот кабелски, IPTV или сателитски оператор.

Можам ли да се претплатам само на HBO, без основниот пакет?

За повеќе информации, Ве молиме контактирајте го вашиот оператор.

Зошто филмовите се повторуваат?

Зошто репризи? HBO како филмски канал се труди да им овозможи на гледачите да го погледнат поголемиот дел од филмовите, во термини кои најмногу им одговараат. Целта на HBO е да се приближи до потребите на гледачите, кои покрај гледање телевизија имаат и многу други обврски (работа, семејство, дружење со пријателите). Замислете дека сакате да погледнете филм кој ве интересира, а токму таа вечер не можете да го направите тоа. HBO ви овозможува гледањето на телевизија да го усогласите со своите потреби, а насловите кои ве интересираат да ги погледнете тогаш кога најмногу ви одговара. Според извештајот на Американската филмска асоцијација MPAA , на годишно ниво во САД се снимаат 475 филмови со буџет поголем од 1 милион долари (А, Б, Ц продукција) од кои само 13% имаат буџет поголем од 15 милиони долари. Значи лесно може да се заклучи дека поголемиот дел од снимените блокбастери може да се погледнат токму на HBO.

Потребни ми се повеќе информации за да можам да ве контактирам.

Доколку сакате да ни поставите прашање, кликнете тука. Ќе одговориме на вашето прашање во најкус можен рок.

Почитуван посетител, оваа веб-страна користи колачиња со цел обезбедување на веб услуги и функционалности што не би можеле да бидат обезбедени без употреба на колачиња. Со посетувањето и користењето на оваа веб-страна Вие ја давате вашата согласност колачињата да бидат преземени на Вашиот пребарувач. Можете да дознаете повеќе за колачињата и да ги промените поставувањата за колачињата тука.

НЕ ГО ПРИКАЖУВАЈ ПОВЕЌЕ