close
Премиера
 
38641_-_254
Извор: HBO

„HBO“ со 8 номинации на продуцентските награди на Америка

„Игра на тронови“ на „HBO“, „Homeland“ на „Showtime“, „Big Bang Theory“ на „CBS“ и „Louie“ на „FX“ се помеѓу номинираните во топ категориите на „Producers Guild of America“ наградите.

„HBO“ е номиниран во следниве категории:

Награда „Норман Фелтон“ за најдобар продуцент на ТВ серија - драма
„Игра на тронови“
Продуценти: Дејвид Бениоф, Бернадет Колфилд, Френк Доелгер, Каролин Страус и Д.Б.Вајс.

Награда „Дени Томас“ за најдобар продуцент на ТВ серија-комедија
„Лери Дејвид“
Продуценти: Алек Берг, Лери Чарлс, Лери Дејвид, Џеф Гарлин, Тим Гибонс, Дејвид Мендел, Ерин О’Мели, Џеф Шејфер и Лора Страјкер.

Награда за најдобар продуцент на забавна емисија во живо
„Real Time with Bill Maher“
Продуценти: Скот Картер, Шејла Грифитс, Марк Гурвиц, Дин Џонсен, Бил Махер, Били Мартин.

Награда за најдобра спортска програма
„24/7“
„The Fight Game with Jim Lampley“
„On Freddie Roach“
„Real Sports with Bryant Gumbel“

Награда за најдобра детска програма
„The Weight of the Nation for Kids: The Great Cafeteria Takeover“

01-12-2012 | Извор: Entertainment Weekly
Почитуван посетител, оваа веб-страна користи колачиња со цел обезбедување на веб услуги и функционалности што не би можеле да бидат обезбедени без употреба на колачиња. Со посетувањето и користењето на оваа веб-страна Вие ја давате вашата согласност колачињата да бидат преземени на Вашиот пребарувач. Можете да дознаете повеќе за колачињата и да ги промените поставувањата за колачињата тука.

НЕ ГО ПРИКАЖУВАЈ ПОВЕЌЕ