close
Премиера
 
44078_-_254
Извор: Europress / Getty Images

„HBO“ до Џорџ Мартин: „Пишувај побрзо!“

Како и милиони нестрпливи фанови низ светот, така и одговорните во „HBO“ почнаа да го притискаат Џорџ Мартин побрзо да ја напише шестата книга од серијалот.

На прес конференцијата во Беверли Хилс, Ричард Плеплер, претседател на „HBO“ и Мајкл Ломбардо, програмски претседател на мрежата, одговорија на шпекулациите дека серијата ќе има само седум сезони.

Ломбардо изјави: „Што се однесува до мене, серијата може да има онолку сезони колку што ќе има материјал. Инаку сè уште не сме стигнале до тој разговор со креаторите Бениоф и Вајс.“

Тие одговорија дека сè зависи од брзината на пишување на Џорџ Мартин. Во брзо време, се очекува од печат да излезат уште две нови книги од серијалот „Песна за мразот и огнот“.

30-07-2013 | Извор: Entertainment Weekly
Почитуван посетител, оваа веб-страна користи колачиња со цел обезбедување на веб услуги и функционалности што не би можеле да бидат обезбедени без употреба на колачиња. Со посетувањето и користењето на оваа веб-страна Вие ја давате вашата согласност колачињата да бидат преземени на Вашиот пребарувач. Можете да дознаете повеќе за колачињата и да ги промените поставувањата за колачињата тука.

НЕ ГО ПРИКАЖУВАЈ ПОВЕЌЕ