close
Премиера
 
40066_-_254
Извор: Europress / Getty Images

Шон Бин во филмот „Jupiter Ascending“ на режисерите Вачовски

Шон Бин е одбран од страна на „Варнер Брос“ за улога во филмот „Jupiter Ascending“. Режисери на проектот се Лана и Енди Вачовски.

Бин, попознат како Нед Старк, ќе го игра Стингер, тип на лик каков што е Хан Соло од „Војна на ѕвездите“. Во актерскта екипа се Чанинг Тејтум, Еди Редмејн и Мила Кунис.

Покрај настапот во „Игра на тронови“, тој ќе настапи и во филмот „Percy Jackson: Sea Of Monsters“ во улогата на Зевс. Се надеваме дека неговиот лик ќе преживее овој пат до крајот на фимот. Премиерата е закажана за август 2013 година.

07-02-2013 | Извор: Deadline Hollywood
Почитуван посетител, оваа веб-страна користи колачиња со цел обезбедување на веб услуги и функционалности што не би можеле да бидат обезбедени без употреба на колачиња. Со посетувањето и користењето на оваа веб-страна Вие ја давате вашата согласност колачињата да бидат преземени на Вашиот пребарувач. Можете да дознаете повеќе за колачињата и да ги промените поставувањата за колачињата тука.

НЕ ГО ПРИКАЖУВАЈ ПОВЕЌЕ