close
Премиера
 
44347_-_254
Извор: HBO

Уште една престижна награда за серијата „Игра на тронови“

Серијата „Игра на тронови“ освои една од најпрестижните награди кои се доделуваат за драмска серија.

На церемонијата на доделување на награди на „Television Critics Association“, серијата „Игра на тронови“ се закити со наградата за најдобра драмска серија. Во конкуренција за оваа престижна награда беа и сериите „The Americans“,„ Breaking Bad“, „Homeland“ и „Mad Men“.

„HBO“ освои уште една награда на оваа манифестација. Станува збор за филмот „Behind the Candelabra“ за славниот музичар Либерачи кој освои награда за најдобар филм, минисерија или специјал.

19-08-2013 | Извор: Winter is coming.net
Почитуван посетител, оваа веб-страна користи колачиња со цел обезбедување на веб услуги и функционалности што не би можеле да бидат обезбедени без употреба на колачиња. Со посетувањето и користењето на оваа веб-страна Вие ја давате вашата согласност колачињата да бидат преземени на Вашиот пребарувач. Можете да дознаете повеќе за колачињата и да ги промените поставувањата за колачињата тука.

НЕ ГО ПРИКАЖУВАЈ ПОВЕЌЕ