close
Премиера
 
42232_-_254
Извор: HBO

Првата епизода од трета сезона на „Игра на тронови“ го сруши рекордот на гледаност

Првата епизода од третата сезона е најгледаната епизода на серијата „Игра на тронови“ од почетокот до сега.

Имено, премиерата ја гледаа 4.7 милиони гледачи во САД, додека репризата 6.7 милиони што е многу повеќе од рекордот поставен во втората сезона. Ако кон ова го додадеме бројот на корисници на HBOGO и бројот на гледачи по телевизор тогаш ќе дојдеме до многу поголема бројка.

Очигледно дека целокупната кампања на „HBO“ за „Игра на тронови“ помина одлично и е прифатена од публиката. Се надеваме дека со секоја наредна епизода бројот на гледачи ќе расте.

03-04-2013 | Извор: HBO Watch
Почитуван посетител, оваа веб-страна користи колачиња со цел обезбедување на веб услуги и функционалности што не би можеле да бидат обезбедени без употреба на колачиња. Со посетувањето и користењето на оваа веб-страна Вие ја давате вашата согласност колачињата да бидат преземени на Вашиот пребарувач. Можете да дознаете повеќе за колачињата и да ги промените поставувањата за колачињата тука.

НЕ ГО ПРИКАЖУВАЈ ПОВЕЌЕ