close
Премиера
 
43213_-_254
Извор: Europress / Getty Images

Кастинг за четвртата сезона на „Игра на тронови“

Моментално, во тек е аудицијата за најважните нови ликови во четвртата сезона на „Игра на тронови“.

Според Џорџ Мартин се бараат актери кои ќе ги портретираат Стир, главата на семејството Тен, Мејс Тирел и Обирин Мартел.

Стир е дел од дивјаците со огромна моќ и влијание северно од Ѕидот, Мејс Тирел е де јуре глава на семејството Тирел (иако Лејди Олена го води семејството), додека Обирин Мартел е агресивен и опасен воин познат и по прекарот Црвената змија.

Покрај овие тројца карактери, би требало да се одбере актерка и за улогата на Еларија Сенд.

29-05-2013 | Извор: Winter is coming.net
Почитуван посетител, оваа веб-страна користи колачиња со цел обезбедување на веб услуги и функционалности што не би можеле да бидат обезбедени без употреба на колачиња. Со посетувањето и користењето на оваа веб-страна Вие ја давате вашата согласност колачињата да бидат преземени на Вашиот пребарувач. Можете да дознаете повеќе за колачињата и да ги промените поставувањата за колачињата тука.

НЕ ГО ПРИКАЖУВАЈ ПОВЕЌЕ