close
Премиера
 
45495_-_254
Извор: Europress / AFP

Заврши снимањето на четврата сезона на „Игра на тронови“

Главната асистентка на креаторот објави дека е завршено снимањето на четврата сезона на „Игра на тронови“.

Според Кет Тејлор, која е одговорна за сцените зад кулисите, снимањето конечно е завршено. Оваа година снимањето се одвиваше на Северна Ирска, Исланд и Хрватска.

Еве што поточно напиша Кет Тејлор на својот Твитер профил:Сега кога снимањето е завршено, со нетрпение ги очекуваме новостите, тизерите и трајлерите од снимањето на серијата,

Премиерата на новата сезона е закажана за почетокот на идната пролет.

25-11-2013 | Извор: HBO Watch
Почитуван посетител, оваа веб-страна користи колачиња со цел обезбедување на веб услуги и функционалности што не би можеле да бидат обезбедени без употреба на колачиња. Со посетувањето и користењето на оваа веб-страна Вие ја давате вашата согласност колачињата да бидат преземени на Вашиот пребарувач. Можете да дознаете повеќе за колачињата и да ги промените поставувањата за колачињата тука.

НЕ ГО ПРИКАЖУВАЈ ПОВЕЌЕ