close
Премиера
 
33752_-_254

Видео: Игра на тронови - религиите на Вестерос

На Југот доминантно е верувањето во Седумте Богови, на Северот ги почитуваат Старите шумски Богови, а на Железните Острови - Удавениот Бог... погледнете го ова интересно видео, во кое Џорџ Р. Р. Мартин ги коментира религиите на Вестерос.

18-05-2012
Почитуван посетител, оваа веб-страна користи колачиња со цел обезбедување на веб услуги и функционалности што не би можеле да бидат обезбедени без употреба на колачиња. Со посетувањето и користењето на оваа веб-страна Вие ја давате вашата согласност колачињата да бидат преземени на Вашиот пребарувач. Можете да дознаете повеќе за колачињата и да ги промените поставувањата за колачињата тука.

НЕ ГО ПРИКАЖУВАЈ ПОВЕЌЕ