close
Премиера
 
44516_-_254
Извор: HBO

Актер од „Треме“ станува дел од „Игра на тронови“

Мајкел Хусман од серијата „Треме“ е најнов член на актерската екипа на „Игра на тронови“.

Холандскиот актер го играше Сони, музичар кој се бореше со зависноста од дрога и љубовните проблеми во „HBO“ серијата „Треме“. Покрај тоа, тој се појави и во „World War Z“, „Margot“ на „BBC“ и во „Black Book“ каде настапи заедно со Карис ван Хојтен (Мелисандра).

Досега нема потврда за улогата која треба да ја игра Хусман.

Премиерата на четвртата сезона на „Игра на тронови“ е најавена за следната пролет.

06-09-2013 | Извор: Winter is coming.net
Почитуван посетител, оваа веб-страна користи колачиња со цел обезбедување на веб услуги и функционалности што не би можеле да бидат обезбедени без употреба на колачиња. Со посетувањето и користењето на оваа веб-страна Вие ја давате вашата согласност колачињата да бидат преземени на Вашиот пребарувач. Можете да дознаете повеќе за колачињата и да ги промените поставувањата за колачињата тука.

НЕ ГО ПРИКАЖУВАЈ ПОВЕЌЕ