close
Премиера
 
40362_-_254
Извор: HBO

Џорџ Мартин во Ноќната стража

Пред неколку недели, „HBO“ започна нова веб страница наречена MyWatchBegins.com каде фановите можат да се снимаат како ја рецитираат заклетвата на Ноќната стража од „Игра на тронови“.

Интересно е дека пред неколку дена излезе и блу-реј изданието од втората сезона на серијата каде се наоѓа и миксот од сите заклетви на фанови искажани на споменатата веб страница.

Покрај фановите, и авторот на „Песна за мразот и огнот“, Џорџ Мартин, ја изрецитира заклетвата на Ноќната стража. На видеото можете да погледнете како Мартин „облекува црно“, додека текстот на заклетвата можете да го прочитате овде.

24-02-2013 | Извор: HBO Watch
Почитуван посетител, оваа веб-страна користи колачиња со цел обезбедување на веб услуги и функционалности што не би можеле да бидат обезбедени без употреба на колачиња. Со посетувањето и користењето на оваа веб-страна Вие ја давате вашата согласност колачињата да бидат преземени на Вашиот пребарувач. Можете да дознаете повеќе за колачињата и да ги промените поставувањата за колачињата тука.

НЕ ГО ПРИКАЖУВАЈ ПОВЕЌЕ