close
Премиера
 
42244_-_254
Извор: HBO

Ќе се снима и четврта сезона на „Игра на тронови“

„HBO“ објави дека ќе се снима четврта сезона на серијата „Игра на тронови“.

Серијата која се базира на серијалот книги на Џорџ Р. Р. Мартин и претставува епска приказна за предавства и благородништво кое живее во Вестерос. Таму, летата и зимите може да траат со векови, а желбата за моќ е безгранична. Серијата има освоено и „Еми“ и „Златен глобус“, а премиерата на третата сезона започна овој понеделник.

Што се однесува до критиката за третата сезона, „Тhe Hollywood Reporter“ ја нарече „извонредна и серија која создава зависност“, додека „Newsday“ ја опиша како „врвна“ и даде оценка 5+. „Chicago Tribune“ ја смета за „фасцинатна“, а „Washington Post“ воопшто не штедеше на комплименти и ја смести серијата во групата на ремек-дела.

Во меѓувреме, беа објавени и податоците за гледаност. Премиерата на третата сезона имаше 4.4 милиони гледачи (без „HBOGо“ претплатници, број на членови по домаќинство и без гледаност на репризата) што е за 4% повеќе од последната епизода од втората сезона и дури 13% повеќе од премиерата на втората сезона.

Извршни продуценти на серијата се Дејвид Бениоф, Ден Вајс, Керолин Страус, Френк Долгер и Бернадет Колфилд. Како ко-извршни продуценти се јавуваат Џорџ Р. Р. Мартин и Ванеса Тејлор.

05-04-2013 | Извор: HBO
Почитуван посетител, оваа веб-страна користи колачиња со цел обезбедување на веб услуги и функционалности што не би можеле да бидат обезбедени без употреба на колачиња. Со посетувањето и користењето на оваа веб-страна Вие ја давате вашата согласност колачињата да бидат преземени на Вашиот пребарувач. Можете да дознаете повеќе за колачињата и да ги промените поставувањата за колачињата тука.

НЕ ГО ПРИКАЖУВАЈ ПОВЕЌЕ